Slim N Lift Ürün Görseli

Slim N Lift

          Öncelikle kendinize inanmalısınız. Çünkü kilo vermek kolay bir iş değildir. Vücudunuz ilk başlarda hemen alışamayacağı için vazgeçmek isteyebilirsiniz. Oysaki iradenize sahip çıkarsanız bu sorun üç dört gün içinde son bulacaktır. Artık eskisi gibi yemek yemek istemeyeceksiniz kendinizi kontrol edebileceksiniz. İşte sağlıklı ve hızlı kilo vermek için yapmanız gerekenler:

Birinci adım hızlı kilo vermek için düzenli beslenmeliyiz. Gereğinden fazla yemek yememeliyiz ve bol su içmeliyiz. Çünkü su metabolizmayı hızlandırır ve vücutta yağ oluşumunu engeller. Bu yüzden kilo verme esnasında sudan vazgeçersek kilo alımı oluşur.

Sonraki adım ara öğünleri azaltmalıyız. Ara öğünlerde aşırı yemek yemek yerine bir tane meyve veya sebze yemeliyiz. Ara öğünlerimize dikkat etmezsek hedefimize ulaşamayız.

En önemlisi de abur cuburu hayatımızdan çıkarmalıyız. Abur cubur olarak adlandırılan Bol yağlı, şekerli ve tuzlu gıdalar kilo kaybetmemizi engelliyor.

Bunun yanı sıra düzenli olarak spor yapmalıyız. Spor yapmak ciddi anlamda kilo kaybına yardımcı oluyor. Spor yaparak sağlıklı ve güçlü bir vücuda sahip olursunuz.

 

Slim N Lift

 

            Şok Diyetlerin çoğu insan vücudunu olumsuz etkilemektedir. Haftada 7 – 8 kilo verdiren diyetler vücudumuz için zararlıdır. Çünkü bu diyetler yağ oranını etkilemez tamamen vücudumuzda bulunan kas ve suları yok etmektedir. Durum böle olunca da bu diyetler vücudumuzun bağışıklık sistemini bozabilir.

Diyet dediğin yavaş ve kontrollü yapılmalı ki kalıcı olsun. Kontrollü diyetin amacı vücudumuzun dengesi bozulmadan az yemeye yavaş yavaş alıştırmaktır. Ama bilinçsizce yaptığımız şok diyetler vücudumuzun dengesini bozabilir ve bununla birlikte verdiğimiz kilonun iki katını almamızı sağlayabilir. Ayrıca bu aldığımız kiloları düzenli diyetle daha uzun zamanda veririz. Çünkü bu sefer başladığımız kontrollü diyette önce vücudumuzdan kaybettiğimiz kasları onarmalıyız.

Kilo kaybetme uğruna giriştiğimiz bazı şok diyetler sindirim ve sinir sistemi üzerinde bozukluklara neden olabilir ve bunun sonucu olarak da sağlık sorunlarıyla karşı karşıya gelebiliriz.

Çoğu şok diyetin içinde protein, mineral ve vitaminlerinde bulunmamasıyla günlük enerji ihtiyacını alamayabiliriz. Bu yüzden de vücudumuzda uykusuzluk, halsizlik ve yorgunluk hisleri ortaya çıkabilir.

Kısacası bazı şok diyetler anlık kilo kayıplarıdır. Başlamaktansa hiç başlamamak daha iyidir.