Slim N Lift Ürün Görseli

Slim N Lift

İNCE GÖRÜNMEK VE YÖNTEMLERİ

Birçok kişi kendi ağırlığı konusunda kendinden emin bir şekilde hissediyor ve çoğu da ne kadar ağır oldukları konusunda kendilerini güvende hissetmiyor olabilir. Bununla birlikte, birkaç basit moda püf noktası ile kendinize biraz daha ince görünmenizi sağlayabilirsiniz.

Acele mi

Deri görünümünü giymenin en iyi yolu, iyi bölgelerinizi vurgulamak için parlak, cesur renkler kullanmaktır. Siyah ve koyu renk denim gibi koyu renk tonlarıyla sorunlu alanları gizleyin. Dantel olmayan alanları örtmek için bir ceket, ince pantolon veya yüksek bel eteği kullanın. Günün sonunda rahat hissedeceğiniz kıyafetler istersiniz! Ayakkabı, iç çamaşırı ve makyajı daha derisine bakmaya ilişkin ipuçları için okuyun!

Bölüm

1

İç çamaşırıyla İyi Bir Temel Oluşturma

Resim sağ Brak Seçin 20 Adım başlıklı

1

İç çamaşırları giyin. Bu özellikle sutyen seçilirken önemlidir. [1] İyi bir uydurma sutyen siluetinizi şekillendirmeye yardımcı olur ve içerdiği göğüssünüz. Yanlış boyutlu sutyen giymek, cildinize kazmak ve üstten dökülmeniz için kesim hatları oluşturabilir. Sutyen boyutunuzu profesyonelce bir mağazanın kadın bölümünde ölçmek düşünün.

Çok küçük iç çamaşırı giymek, pantolon ve diğer giysiler yoluyla görülebilen çıkıntı ve külot çizgileri yaratabilir. [2] Dikişsiz iç çamaşırı doğru boyutta satın almayı düşünün.

Adlandırılmış resim Kendinizi daha yapışkan görünen Elbise Adım 2

2

Destek görmeyen iç çamaşırları kullanmaktan kaçının. İnce bikini tabanları ve süngerler külot çizgilerini önler, çıplak asgari miktarı kaplarlar ve asansör veya destek sunmazlar. Erkek şort, özgeçmiş ve kalçalarınızı, midenizi ve kalçanızı çekmeye yardımcı olan diğer stilleri deneyin. [3] Bu kesintiler daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm yaratmaya yardımcı olabilir.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 3

3

Vücut zayıflama iç çamaşırı deneyin. Düzgün bir figür yaratmak ve fazla kilolarınızı kontrol altında tutmak için ekstra yardım istiyorsanız, iç çamaşırı şekillendiren bir beden deneyin. [4] Bu iç çamaşırlar mide, kalçalar, göğüs, kollar ve arka tarafların üzerinden kayabilir ve bu alanların çok fazla sallanmasını önlemeye yardımcı olur.

Bu seçeneği günlük giyim için biraz aşırı bulabilirsiniz, ancak özellikle özel günler için yararlıdır.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 4

4

Bir “kontrol topu” olan naylon çorap giymeyi düşünün. “Kontrol üstü çoraplar, özellikle de elbiseler ve etekler giyerken orta bölümünüzü düz tutmak için son derece iyi çalışıyor. Kontrol üst çorap üst hem de karnınızı uzatmak ve her şeyi yerinde tutmak için tasarlanmış uzun, kalın bir katmana sahiptir. [5] Bu, kıyafetlerinizin veya eteğinizin daha gurur verici görünmesini sağlayacak daha pürüzsüz bir görünüm oluşturur.

Bölüm

2

Birlikte Parmak Giysileri Bir araya getirmek

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 12

1

Doğru kıyafetleri al. Çok küçük ve sıkı kıyafetler, vücudunuzun sahip olduğu her fazlalık alanını gösterecektir. Öte yandan, çok büyük ve bol şişkin kıyafetler, aslında olduğundan daha geniş ve daha ağır görünmesini sağlayacaktır. Sadece sana uyan sadece kıyafetler sizi şımartacaktır. Bu mağazadaki giysileri denemek demektir. [6] Bir beden etiketi bir gömleğin belirli bir boyutta olduğunu iddia ettiği için, bu gömleğin aynı boyuttaki diğer gömleklerinizle aynı şekilde olacağı anlamına gelmez.

Elbiselerinizi düzgün bir şekilde süslerseniz size hazır giysiler giymek demektir, öyle olsun. [7]

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 8

2

Takılı veya gevşek stil yerine takılmış giyim tarzlarını tercih edin. Aslında sana uyacak kıyafetler giymekten daha ileri gitmek, vücudunu en çok düzleştiren giyim stilleri giymek. Aşırı sıkı ve sıkı kıyafetlerden kaçınmak demektir. [8] Sıkı malzeme vücudunuza sarılacak ve sahip olduğunuz her katı gösterecektir. Daha incelikli görünmeye çalışırken, aşırı cilden uzaklaşmaya dikkat edin, göstermeyin.

Aynı şey bunun aksine söylenebilir: Çok gevşek giysiler sizi gerçekten daha korkunç ve daha büyük gösterir – ki bunlar terbiyesizdir. Bununla birlikte, asılı kaldıktan sonra çerçevenizin üzerine perdelerek giyilen giysiler arayın. [9] [9] Giysilerinizi vücudunuzun kıvrımlarını takip edemeyecek kadar gevşek şekilde takılmasını istiyorsunuz. [10]

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 9

3

Gardrobunuza biraz siyah koyun. Siyahın zayıflama etkisi vardır ve özellikle pantolon, etek ve elbiseler ile güzel görünebilir. [11] Siyah görünümlerin tamamı gurur verici olabilir, ancak şık görünümlü ve kasvetli görünen arasında ince bir çizgi vardır. Tamamen siyah bir görünüm giymeye karar verirseniz, bir yerden bir renk popu ekleyin (bluz, ayakkabı, dudak rengi, çanta, kemer vb.).

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 10

4

Stilinize bazı koyu renk yıkama kotları ve diğer zengin renkler ekleyin. Genellikle, koyu renklerin siyah giyme efekti gibi zayıflama etkisi vardır. [12] Dolabınıza renk ve ilgi katmak için iyi bir yol, derin erikten koyu zeytinye, lacivertten çikolatalı kahverengiye kadar çeşitli zengin renkler eklemektir.

Sorun bölgelerinizi zayıflatmak için koyu renkler kullanın ve daha gurur alanlarına dikkat çekmek için parlak renkler kullanın. [13]

Image titled Wear a White Blazer Step 10

5

Bir ceket giymeyi düşünün. Bir ceket süssüz kolları örtmenin kolay bir yoludur, ancak yaka dikey çizgileri figürünüz güzel bir uzama yaratır. V yakalı gömlek ve koyu kotlarla eşleştirilmiş açık bir blazer, hızlı bir şekilde birlikte atmak için kolay bir kıyafettir. [14]

Image titled Dress for the Club Step 8

6

Cesur renkler ve desenler dahil etmeye çalışın. Daha önce de belirtildiği gibi cesur renkler iyi alanlarınızı vurgulayabilir ve koyu renkler sorunlu bölgelerinizde gizleyebilir. Eşyalarını karıştırmak için gardırobunuza koyu renk ve baskı desenleri eklemeyi düşünün. Küçük desenleri seçtiğinizden emin olun – yaklaşık olarak yumruğunuzun büyüklüğü. [15] [16]

Cesur desenler, gözünüzü dağıtabilir ve anahatınızı kamufle edebilir, böylece gözlemcinin, boyutunuz yerine kıyafet öğesine dikkat etmesine neden olur.

Açık renklerdeki desenler aslında eksikliklerinize daha fazla dikkat çekip sizi daha büyük görünmesine neden olabileceğinden, desenleri parlak veya derin renklerde seçin.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 13

7

Monokromatik renk şemalarını deneyin. Geniş renkli katı renk blokları, gözü yan yana değil de yukarı ve aşağı çekmektedir. Sonuç olarak, gözün genişliğinden daha fazla yüksek olması, daha ince ve daha uzun görünmesine neden olur. [17] Düz renk elbiseler, üst ve alt parçalar, hatta renk bloke edilmiş elbise giymeyi deneyin.

Renkli engellenmiş elbiseler, bir renkle oluşturulmuş bir elbisenin aynı gülünç görünümünü oluşturabilir, ancak renk bloke edilmiş elbiseler farklı renkte paneller oluşturabilir veya gurur verici bir figür yaratabilir. [18]

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 5

8

Dikey boyunlu çizgileri giyin. V yakalı gömlekler, kazaklar, hırkalar ve diğer dikey yaka çizgilerini toplayın; gözü yukarı ve aşağı çekin, gövdenizi uzatın ve daraltın. [19] Mürettebat boynu ve tekne boynu gibi yatay boyunlu çizgileri kullanmaktan kaçının, çünkü bunlar omuzlarınızı ve büstünüzü daha geniş gösterebilir.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 14

9

Dikey ayrıntılar için tercih edin ve yatay ayrıntılardan kaçının. İğne şeritleri, pileler ve dikey fermuarları düşünün ve yatay şeritler veya süsleme satırlarından kaçının. Dikey detaylar, gözün, yan yana değil de yukarı ve aşağı bakmasını sağlar; bu da, narinlik yanılsamasına yardımcı olur. [20]

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 15

10

Bacaklarınızı pırıltılı pantolonlarla dengeleyin. Sivri kot pantolon ve daha ince bir bacaklı diğer pantolonlar kalçanıza ve üst bacağınıza dikkat çekiyor ve bu da üstünüzün ağır olmasını sağlayabilir. Bunun yerine, hafif bir parlama ile düz bacak, çizme-kesim ve diğer pantolon stilleri arayın. [21] Bu stiller gözleri aşağı ve uzak çekerek genel olarak daha yalın bir görünüm oluşturur.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 16

11

A-line, diz boyu etekler ve elbiseler arayın. Kalça ve üst uyluğa bir çizgi etek takılmıştır, ancak bacakların yanına dengelenmiş bir görünüm oluşturarak dize doğru parlıyor. [22] Diz boyu etekleri en evrensel olarak gurultudur, ancak birçok orta buzağı stili de boyunuza bağlı olarak iyi çalışabilir.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 17

12

Sorunlu alanları gizle. Örneğin, midenizde fazla kilo taşırsanız, peplum üstleri ve elbiseler arayın ve yüksek belden a-line etek ile eşleştirilebilir. Ayrıca, sarın gömlekler ve elbiseler belinizi süslemenize ve hantal alanları kaplamanıza yardımcı olabilir. [23] Çok fazla dökme yapmadan sorunlu bölgeleri maskeleyen kıyafetlere doğru eğilin.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 18

13

Sorun alanlarınıza ayrıntı vermekten kaçının. Uyluklarınızda aşırı kilo taşırsanız, cepleri az olan ve kalçada süslemeler olmayan alt kısımları arayın. [24] Ayrıntılar dikkat çeker ve vücudunuzun görsel ayrıntılarla kaplı olan kısımları daha belirgin görünür.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 19

14

Olumlu özelliklerinizi vurgulayın. Güçlü bacaklarınız varsa ve onlarla gurur duyuyorsanız eteğinizin kenar çizgisini birkaç santim yükselterek vurgulayın. Belirgin bir beliniz varsa, gerçekten dikkat çeken, kıstırılmış, yüksek bel bel hatları ve kemerleri arayın. [25] Vücudunuzun en ince bölgelerine dikkat çekerek, genel narinlik ve güven yanılsaması yaratırsınız.

Bölüm

3

Ayakkabı ile Aksesuarlaştırma

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 20

1

Yüksek topuk ya da platform deneyin. Yüksek topuklu ayaklar bacağınızı uzun ve yalın görünür hale getirir ve daha yağsız görünümlü bir bacak genel olarak daha yalın bir görünüm yaratmaya yardımcı olur. Geniş ayaklarınız varsa, çatlak sandaletler ve daireler yalnızca ayağınızın ağırlığını vurgular. [26] Topuklarınızın stilettos olması gerekmez, ancak daha ince, iki inç topuklu veya daha fazla top bacaklarınızın görünümünü uzatmaya yardımcı olabilir. Daha alçak bir vampayı (ayak parmaklarınızı kaplayan alan) olan sivri bir parmağınızı deneyin ve kare ayak parmaklarını önleyin. [27]

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 22

2

Ayak bileği kayışlarıyla ayakkabı kullanmaktan kaçının. Ayak bileği kayışları, ayağının üst kısmında, bacağınızı kesen ve daha kısa görünmesini sağlayan yatay bir çizgi yerleştirir. [28] Daha kısa boylu bir bacak genel tenli yanılsamayı azaltır.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 21

3

Bacaklarınızın rengine uyan ayakkabılar giyin. Ayaklarınızın cilt tonu ile uyuşan ayakkabılar, daha uzun bacaklar yanılsamasını yaratacaktır. Siyah renkli sağlam taytlarla eşleştirilmiş siyah çizmeler veya pompalar, daha soğuk kış aylarını aramaya gitmektir. [29] Yaz aylarında cilt tonlu ayakkabıları ve pompaları deneyin ve çıplak bacaklarla giyin. [30]

Bölüm

4

İlave zayıflama teknikleriyle şekillendirme

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 23

1

Yüzünüze dikkat çekmek için makyaj kullanın. Bir göz rengi ruj veya ruj gölgesi odak noktasını yüzünüzde ve vücudunuzun üzerinde tutar. Kaşlarınızı kemerli ve şekillendirdiğinizden emin olun ve yüzünüzü aşağı doğru sürükleyecek gibi görünen göz çevrelerinin altında ve üstünde örtün. [31]

Bununla birlikte, çok fazla makyaj giymiyorsunuz. Bir defada yalnızca bir özelliği (genellikle gözlerinizi veya dudaklarınızı) biraz renklendirin ve makyajınızın diğer bölümlerini doğal görünmesini sağlayın.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 24

2

Saçınızı şekillendirin. Stilistinize boynunuzu veya yüzünüzü uzatabilen stiller hakkında konuşun. Genel olarak, geniş bob kesikleri yüzünüze çok fazla genişlik katabilir, ancak birçok uzun, katmanlı stil, gözü yanlara doğru değil de yukarı ve aşağı yönlendirir.

Saçlarınızı yukarı kaldırıp yüzünüzden çekmeyi düşündüğünüzden. Saçınızı pürüzsüz bir at kuyruğuna bağlarken, başınızı tırmalayıp biraz hacim vermeye başlayabilirsiniz. [32]

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 25

3

Kuyumcu ile aksesuar verin. Parlak, şımarık, uzun kolyeler düşünün. [33] Dikey bir görünüm oluşturan mücevherat ve diğer aksesuarlar ile yapışın ve boyun veya diğer özelliklerin daha kalın olmasına neden olan şok gibi yatay aksesuarlardan kaçının.

Image titled Dress to Make Yourself Look Skinnier Step 26

4

Kemer deneyin. Vücudunuzda yatay bir çizgi oluşturmasına rağmen, doğal belinizin etrafına sarılan modaya uygun bir kemer belinizin daralmasını vurgular ve gülünç, ince bir siluet yaratabilir. Daha geniş kemerler yerine dar kemerlerle yapışın. Bu, belinizin bağlı olmaktan çok sıkışmış görünmesini teşvik edecektir. [34]

Örneğin, siyah bir kıyafeti olan ince, leopar bir kemer düşünün.

Slim N Lift

Tamam, bu makaleye başlamadan önce, başlık hakkında işe yaramayın. İnsanların bilmek istediklerini yazıyorum; birçok kadın giysilerinde daha uzun boylu ve daha ince görünmesini istiyor.

 

Ben daha uzun boylu veya daha ince görünmesi için giyinmek zorunda olduğunuzu veya önemli olduğunu söylemiyorum. Ancak daha uzun boylu ve daha ince görünüyorsa hedefiniz belirli bir gündür veya size ekstra güven verirse bu makale bazı yönergeler sağlayacaktır.

 

Bunun gibi bir hedefe sahip olmak da tamam. Kendime baktığım zaman, bazı günlerde daha uzun görünmek üzere giyinmek istiyorum. Bazı günlerde figürünü vurgulamak veya belime vurgu yapmak istiyorum. Bazı günler, sadece sinirli olmak istiyorum ve seçtiğim siluet en gurur kaynağı olursa olsun umurumda değil. Bazı günler benim yaşımı giymek istemiyorum ya da zayıflamayı önemsememek ve sadece eğlenmek istemiyorum. Her şey yolunda.

 

Herhangi bir günde daha ince görünmek için kıyafet yapmak istersem, bu kim olduğumu kabul etmem ya da sahip olduğum bedenle ilgili memnuniyetsiz olduğum anlamına gelmez, sadece demek istediğim o gün için uzun boylu veya mümkün olduğunca incedir gibi görün. Giysiler, gözü aldatmak için kullanabileceğiniz harika bir alettir ve peşpeşe neden elde edersiniz, o halde onu neden kullanmayın? O halde başlayalım!

 

Şeklinizi modaya uygun hale getirmenin ve daha uzun boylu ve daha ince görünmenin 5 yolu vardır.

 

  1. Topuklu Giyin

Daha uzun görünmek için en iyi yollardan biri, çok fazla renk belinden engelleme önlemektir. Bu, etek veya ayakkabılarınızı koordine eden bir renkte çoraplar veya külotlu çoraplar kullanmak anlamına gelir. Veya pantolonunu ayakkabılarıyla koordine et. Bunu yapmak vücudunuzu belden aşağı doğru uzatır.

 

Özellikle yaz aylarında çorap giymek için çok sıcakken başka bir harika numara çıplak renk ayakkabıları seçmektir. Çıplak ayakkabılar tüm renklerle çalışır ve bacaklarınızı daha uzun süre görünür hale getirirler, çünkü karşıt bir ayakkabı rengi bacağınızın çizgilerini kesmeye eğilimlidir.

 

Muhtemelen topukların boyu arttırıp duruşunuzu geliştirerek sihirli çalıştıklarını biliyorsunuz, size daha uzun boylu, daha ince bir görünüm kazandırıyorsunuz. Ancak pek çok topuk giymek rahatsızlık verici. Aldatıcı rahat topuklu görünüm arayın. Cole Haan gibi markalar, dolgu gibi konfor dokunuşlarıyla modaya uygun ayakkabı yapıyor. Sylvia kısa bir süre önce son derece rahat ve yürümek için mükemmel Fly London formlu ayakkabılara sahip ancak yine de yükseklik katıyor.

 

 

 

Bakışınızı düzleştirmek için gökyüzü yüksek stilettos giymek zorunda değilsiniz. Yüksekliği 2-3 “büyük fark yaratabilir. Her gün topukların en iyilerinden bazıları şunları içerir:

 

Seksi, ince bir topuk biçiminde birazcık yüksekliğe sahip bir yavru topuk

Konfor ve darbe direnci için lastik tabanlı bir topuk

Daha koyu ve daha kararlı bir topuk ile yığılmış bir pompa

Daha fazla destek ve istikrar sağlayan kama topuk

Platform pompası veya sandalet. Düşündüğünüzden daha rahat görünüyor. 2 “platformlu ve 5” topuklu bir pompa aslında 5 “yüksek değildir. Topuk daha fazla bir 3 “yüksek pompa gibi hissediyor ancak sizi tam 5” seviyesine çıkarıyor.

Topuklarınızdaki yapışkan Dr. Scholls Dreamwalk High Heel Jel Insoles ile yüksek topuğunuza daha fazla rahatlık   katın. Taban topuklarını ve topunuzu ayaklarınızın üzerine yastıklar, ki burada yürüme etkisinin çoğu gerçekleşir. Dr. Scholls, açık ayak ipleri, sapanlar ve sandaletler için, pompalar ve çizmeler için tam bir jel taban, ya da yapışkan kemer tabanlı tabanlık sunmaktadır.

İşte size daha uzun ve daha ince görünmenizi sağlayacak şık ve rahat topuklar için bazı fikirler:

Konfor ayakkabıları markalarının ve önerilerinin tam listesi için buraya gidebilirsiniz .

 

  1. Kemerli Sıska Bir Bel Çizgisi Oluşturun

Kemerlerin gardıropunuza neden eklenmesiyle ilgili bir yazı var . Ama mükemmel bir moda aksesuarı olmanın yanı sıra, bir kemer beli dinlemeye ve vücudunuza kum saati şekli eklemeye yardımcı olur. Japon esintili Obi kemerlerindeki en son trend, belinizi rahatça dinleyen mükemmel zayıflama kemeridir. Hem daha uzun hem de daha ince görünmek için bir kemer kullanmak isterseniz, zıt kemeri atlayın ve kemer rengini pantolonunuza veya eteğinize uydurun; bu, bacaklarınızın biraz daha uzun olduğu yanılsamasını verecektir.

 

Bazen tabakalaşma biraz hantal olur. Ancak katmanlama, daha uzun boylu ve daha ince görünen önemli bir araçtır. Üzerinizde çok fazla kumaş olduğunu düşündüğünüzde, bir kemer katmanlaşma etkisini düzene yardımcı olacaktır. Katmanlı bir kemer kullanmak için en iyi yol, kumaşı çizmek ve eğrileri vermek için hırka veya şalınıza kemer takmaktır.

İşte şık, zayıflama kemerleri:

  1. Renkli Sütunlarda Giysi

Renkli ya da renk engelleme sütunları, stratejik olarak kullanıldığında, şeklinizi yükseltmeye ve inceltmeye yardımcı olur. Zayıflama süreci iki unsurdan oluşur: renk ve katmanlar. Renk seçimini dikkatlice düşünün. Siyahın zayıflamasının doğru olmasına rağmen, çok fazla siyah giymek sıkıcı olabilir ve yaşlanırsınız. Herhangi bir karanlık, zengin renk de siyah renk kadar zayıflama yapabilir, bu yüzden donanmış, koyu kırmızı, merlot, koyu kahverengi veya zengin, karakalem grisi gibi en son renkleri tercih edin. Zümrüt ya da orman yeşili de büyük bir geri dönüş yapıyor.

 

Bir kez karanlık, zayıflama rengi seçtiğinizde, ince bir hırka, ceket veya kolsuz yelek ekleyin ve daha da uzatın. Katmanlı ceket etkisi büyük bir uzatma sırrıdır. Bacaklarınızın uzunluğuna dikkat ederek renk stratejisi sütunlarınıza etki katın.

 

Bir taban seçerken bacaklarınızı uzatmak için daha yüksek bir bel pantolonu veya etek tercih edin.

Bu ipuçları bacaklarınızı ve vücudunuzu daha uzun süre korurken, ceket katmanlaması muhteşem yüzünüzü vurgular. Gerçekten bir ruh hali (ve yükseklik) asansörüne ihtiyaç duyduğunuz günlerde, monokromatik, kafa kafaya benzeyen bir görünümde cesur, zengin bir renk giyin. İşte bazı fikirler:

2-sütunlar

  1. Dikey Detaylarını Stilinize Ekle

Yatay olanlar yerine uzun, dikey çizgiler, baskılar ve dikişler seçin. Dikey ayrıntılar sizi uzatır ve gözleri yana doğru değil de yukarı ve aşağı taramaya zorlayarak daha uzun ve daha ince bir çerçevenin illüzyonuyla yardımcı olur. Aşağıdaki lacivert pantolonda gösterildiği gibi detay, boru hattı veya bir smokin şeridi gibi ince olabilir. Veya bir elbisede iki metrelik bir kum saati kesimi. Aşağıda, uzun ayrıntıları ince olan dikey ayrıntılara sahip harika parçalar için bazı örnekler verilmiştir:

vertical2

  1. Daha akıcı görünüş için şekli giymeyi kullanın

Doğru sutyen ve iç çamaşırıyla başlayın – bu sizin bakışınızın temelini oluşturur. Uygun şekil aşınması, ihtiyacınız olan yerden kaldırıp destekleyecek ve diğer parçaların düzgünl0e+ştirilmesi ve daha düzgün hale getirilmesi size daha ince, daha uzun bir görünüm sağlıyor.

Şekil giyiminin büyükanneniz eskiden giymiş olduğu bir şey gibi görünmesi gerekmez, iç çamaşırlardaki dantel ya da zıt paneller gibi moda detayları, size güzellik ve sertlik arasında güçlü bir kombinasyon verir! Açık görüşlü olun ve şekli vermek bir deneyin. Günümüzün önde gelen şekli Maidenform, Spanx , Yummie ve diğerleri gibi şirketler, kadınlar tarafından kuruluyor veya kadın tasarımcılarıyla çalışıyor; bu da bir kadının nasıl görünüp hissetmek istediğini biliyor. Bu, bütün mevsimlerde oldukça rahat olmakla birlikte, kusurları sıkıştıracak, kaldırıp gizleyecek şık bir iç çamaşırı seçimi olduğu anlamına geliyor.

Slim N Lift

Diyet yapıyorsanız, 2 hafta sürebilir düşünmek isteyebilirsiniz; kiloları kaybetmenize ve onları uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Bu, sürekli bir diyetin gerçekten kilo vermeyi engelleyebileceğini ortaya koyan yeni bir çalışmanın sonucudur.

Çalışmanın lideri Nuala Byrne, Avustralya’daki Tazmanya Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Okulu profesörü ve arkadaşları son zamanlarda bildirilen bulgular içinde International Journal of Obesity .

Tahminlere göre, her yıl yaklaşık 45 milyon insan Birleşik Devletlerde ağırlık kaybetme amacı ile bir diyet geçiriyor.

Ancak, diyete girenlerin çoğunun farkında olacakları, haftada 7 gün diyet planına uymaları zor olabilir. Bununla birlikte, yeni araştırma, gerçekten kilo kaybına yardımcı olabileceği için, diyetten kısa bir mola verme konusunda suçluluk hissetmememiz gerektiğini önermektedir.

Prof. Byrne ve arkadaşları Bulgularına, 25- 54 yaşlarındaki 51 obez insanı Uyarlamalı Termogenezi ve Aktive Olmayan Obezite Rebound çalışmasını en aza indirgemek suretiyle kaydederek geldi .

Çalışmanın bir parçası olarak, erkekler rastgele iki diyet grubundan birine tayin edildi. Bir gruptan toplam 16 haftalık bir kalori kısıtlamalı diyet izlemesi gerekiyordu.

Diğer gruptaki erkekler aynı kalori kısıtlamalı diyet izledi, ancak kilo vermek için kalori alımını arttırdıkları 2 haftalık tatili aldılar. Bu döngü 30 hafta boyunca tekrarlandı, yani toplam 16 haftalık diyetle meşgul oldukları anlamına geliyor.

Aralıklı diyetle daha fazla kilo kaybı

Çalışma süresinin sonunda araştırmacılar, diyetten 2 hafta ara verenlerde sürekli diyet grubuna göre daha fazla kilo verdiğini tespit ettiler.

Dahası, ekip kalori kısıtlı diyetin kesilmesinden 6 ay sonra aralıklı diyet yapan erkeklerin sürekli olarak diyete giren erkeklerinkinden 8 kilogram daha fazla bir kilo vermiş olduğunu tespit ettiler.

Araştırmacılar bulgularının diyet için 2 haftalık, 2 haftalık kapalı yaklaşımın sürekli diyetten ziyade kilo verme ve bakım için daha etkili olabileceğini gösterdiğini söylüyor.

Byrne ve meslektaşları sürekli diyetin sonucu olarak zayıf kilo kaybının kalori kısıtlamasıyla tetiklenen biyolojik mekanizmalara dönüştüğünü söylüyor.

Profesör Byrne, “Diyet sırasında enerji (gıda) alımımızı düşürdüğümüzde, istirahat metabolizması beklenenden daha düşük bir seviyeye iner” diye açıklayan Prof. Byrne, “adaptif termojenez” adı verilen ve kilo vermeyi zorlaştıran bir fenomen.

“Besin kaynağı bin yıllar öncesinde tutarsız olarak insanların bir tür olarak hayatta kalmasına yardımcı olan bir hayatta kalma mekanizması olan bu ‘kıtlık tepkisi şimdi besin kaynağı hazır olduğu zaman artan bel çizelgelerimize katkıda bulunuyor” diye ekliyor.

Sürekli diyet için ‘üstün bir alternatif’ mi?

Byrne, daha önceki araştırmalarda kısmi veya toplam açlık 1-7 günlük dönemleri kullanan aralıklı diyetlerin sürekli diyetten ziyade kilo vermede etkili olamayabileceğini gösterdiğini belirtti.

Örneğin bu yıl JAMA İç Hekimliği’nde yayınlanan bir araştırma , alternatif günde oruç tutan obez yetişkinlerin günlük kalori kısıtlamasına katılanlardan daha fazla ağırlık kaybetmediklerini buldu.

Bunu göz önünde bulundurarak, Prof. Byrne, çalışmalarında kullanılan 2 haftalık mola süresinin gözlenen artan kilo kaybı için “kritik” olabileceğini önermektedir.

Bu aralıklı diyet yaklaşımı etrafında ileri araştırmalara ihtiyaç duyulsa da, bu çalışmadan elde edilen bulgular, modeli kilo kaybı için sürekli diyet yapmaya üstün bir alternatif olarak ön destek veriyor” dedi.

Slim N Lift

Günde sadece 5-10 dakika koşmak yaşam beklentisini artırabilir

Amerikalılar için Fiziksel Aktivite Rehberi, yetişkinlerin haftanın en az 75 dakikasında koşu gibi yoğun egzersizle uğraşmalarını önerir. Ancak Iowa Eyalet Üniversitesi’nden yapılan yeni bir araştırma, günde sadece 5-10 dakika yavaş bir hızda koşmanın, mortalite riskini önemli ölçüde azaltabileceğini ve daha uzun süre çalışmanın, aslında iyiden daha fazla zarar vereceğini önermektedir.

Iowa Eyaletindeki kinezyoloji yardımcı doçenti Duck-Chul “DC” liderliğindeki araştırma ekibi, yakın zamanda Amerikan Kardiyoloji Koleji Dergisinde bulgularını yayınladı .

Lee ve arkadaşları çalışma için 18 ila 100 yaş arasındaki 55137 yetişkinin verilerini değerlendirdiler ve ortalama 15 yıl boyunca takip edildi.

Katılımcıların fiziksel aktivite alışkanlıkları tıbbi öykü anketi ile açıklanmıştır.

Ekip ayrıca, her birinin her hafta katıldığı egzersiz miktarına bakmadan önce izlem sırasında meydana gelen ölümlerin nedenlerini analiz etti.

Koşu, yaşam beklentisi için 3 yıl ekleyebilir

Takip süresi boyunca, 3.413 kişi tüm nedenlerden öldü, 1.217 kardiyovasküler nedenlerden öldü. Bunların% 24’ü haftalık olarak koşuya katıldı.

Ekip, her hafta çalıştıran katılımcıların, koşuya katılmayanlara kıyasla, tüm nedenlerden ötürü ölüme% 30, kardiyovasküler nedenlerden% 45 daha az ölüme gitme olasılıklarının düşük olduğunu buldular. Genel olarak, yarışmacılar, yarışmacı olmayanlara göre 3 yıl daha yaşayacaktı.

Ancak en ilginç olarak, araştırmacılar, bu azalmış mortalite risklerinin haftada bir saatten az, haftada 3 saatten fazla çalışanlarda aynı olduğunu saptadı. Günde 5-10 dakika koştuğu kişiler bile, nedensiz ve kardiyovasküler mortalite riskini, koşuculara kıyasla önemli ölçüde azalttığını ekibe göre gösterdi.

Lee diyor ki:

Koşu sağlığınız için iyi, ancak daha iyi olmayabilir, bunun büyük bir sorun olduğunu düşünmek zorunda değilsiniz. Günde 10 dakika bile yeterince iyi olduğunu keşfettik. Almak için çok şey yapmak zorunda değilsiniz. Koşu yararları. ”

Çok fazla koşmak senin için kötü olabilir

Lee, uzun vadede koşu yarardan çok zarar verebileceğinden, günde sadece 5-10 dakika koşmak daha iyi olabilir.

“Çok fazla şiddetli yoğunluklu aerobik egzersize rağmen yan etki yaratabilir” diyor Lee. “Gitmemiz gereken herhangi bir sınır var mı? Çok fazla şey yapan insanların sağlığına zarar vermesi mümkündür”.

Ancak, yüksek yoğunluklu egzersizin yan etkilerine bakan daha ileri çalışmaların herhangi bir kesin sonuç çıkarmadan önce yapılması gerektiğini belirtti.

Şimdilik, araştırmacılar bulgularının sadece birkaç dakika her gün çalışarak elde edilebilen önemli sağlığa ilişkin faydaları vurguladığını söylüyor.

“Bu çalışma, sağlıklı ancak yerleşik bireylerin önemli ve ulaşılabilir ölüm fayda- ları için koşmaya başlamasına ve devam etmesine motive olabilir” diyorlar.

İngiliz Kalp Vakfı’ndaki kıdemli kalp hemşiresinden Christopher Allen, birçok insanın haftalık fiziksel aktivite için geçerli önerilere ulaşmayı başaramadığını belirtti ancak bu çalışmanın, ne kadar küçük miktarda egzersizin uzun bir yol kat edebileceğini gösterdiğini belirtti.

“Bu çalışmanın kanıtladığı, fiziksel olarak aktif olmaya gelince her adım sağlıklı bir kalbi korumanıza yardımcı oluyor” dedi. “Egzersizi 10 dakikalık parçalar halinde kırmak, bu hedefe daha erişilebilir olmasını sağlayabilir ve kardiyovasküler hastalıktan ölme riskinizi azaltarak hayatınızı uzatmanıza yardımcı olabilir.”

Bu, egzersiz söz konusu olduğunda daha az olduğunu öne süren tek çalışma değildir. Dergide Arteryoskleroz, Tromboz ve Vasküler Biyoloji dergisinde yayınlanan 2013 çalışması , yürüyüşün koşma kadar kalp riskini azalttığını iddia etti .

Slim N Lift

Egzersiz sadece kilo vermeyle alakalı değildir.

Ekip, egzersizin hiçbir fayda sağlamadığını söylemediklerini vurguluyor. Bununla birlikte, kilo kaybı için tek başına fiziksel aktivite yeterli değildir.

Etkili olabilmesi için, kilo kaybı için egzersiz eğitimi, diyetle birlikte egzersiz de dahil olmak üzere kilo vermeye karşı bir yaşam tarzı yaklaşımına entegre edilmesi gerekiyor.”

Doktor Kubis, egzersizin yararları söz konusu olduğunda ağırlık kaybının ana odak noktası olmaması gerektiğini belirtti.

“Vücudumuzda ne kadar yağ ve kas bulunduğunu bilmek, ne kadar kilo verdiğimizi bilmekten çok daha önemli” diyor. “Yalnız ağırlığa odaklandığımızda, egzersiz eğitimi yoluyla elde edilen iyileştirmeleri özlüyoruz.”

“Ölçeklerde hiçbir değişiklik görmemek insanların egzersiz eğitimlerinden vazgeçmesini sağlamak için yeterli olabilir, kas kütlesi elde ederek vücutlarını gerçekten iyileştirdiklerinin farkında değiller.”

Jimnastik salonlarının ve diğer egzersiz tesislerinin, vücut kompozisyonunu geliştirmeye odaklanan daha fazla ekipman içermesi gerektiğini de ekliyor.

İştah hormonları rol oynayabilir

Bu çalışmanın amacı yalnızca egzersizin kadınlarda kilo kaybına yol açıp açmayacağını belirlemekti, ancak deneklere bu konuda bilgi verilmedi. Bunun yerine, araştırmanın egzersizin kognitif ve kardiyorespiratif zindelik üzerindeki etkilerini değerlendireceği söylendi. Dr. Kubis, bunun potansiyel önyargıdan kaçınmak olduğunu söyledi.

“Insanlar egzersiz yapmaya başladığında, genellikle diyetlerini kısıtlar – bilinçli veya bilinçsizce – ve bu egzersizin etkilerini maskeleyebilir” diye açıklıyor .

Araştırmacılar, 4 ve 8 haftalık programların sonunda, müdahaleden önce yağsız, fazla kilolu veya obez olmasına bakılmaksızın hiçbir kadının kilo vermediğini buldular.

Yalın kadınlar, egzersiz eğitiminden sonra kas kütlesinde bir artış görmüşlerdir.

Araştırmacılar aynı zamanda fazla kilolu veya obez olan kadınların iştah hormonlarında açlıkla ilgili değişiklikler olduğunu keşfettiler. Ekip, bunun tek başına egzersizin neden kilo kaybına neden olmayabileceğini kısmen açıklayabileceğini söylüyor.

Dr. Kubis “Vücudumuz sistemi çok iyi düzenlenmiş, egzersiz sonrası enerji kaybını telafi etmek için her zaman bir yol buluyor” diyor Dr. Kubis.

“Farkında oldukları veya bilmese de daha fazla fiziksel aktivite veya egzersiz yapan birisi artan bir iştahla karşı karşıya kalabilir ve bu insanların amaçlarını gerçekleştirmesini zorlaştırır”.

Birleşik Krallık’taki Bangor Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, 4 veya 8 hafta boyunca haftada üç kez egzersiz dersleri alan ancak diyetlerini değiştirmedikleri kadınların kilo vermediğini keşfettiler.

Bangor Üniversitesi’ndeki Spor, Sağlık ve Egzersiz Bilimleri Okulu’nun ortak yazarı Dr. Hans-Peter Kubis ve meslektaşları geçenlerde , Uygulamalı Fizyoloji, Beslenme ve Metabolizmadergisinde bulgularını bildirdiler .

Çalışma iki deney içeriyordu. İlk deney için, 18 ila 32 yaşları arasındaki 34 kadın, haftanın üç günü bir devre egzersiz eğitim oturumunda toplam 4 hafta boyunca yer aldı.

İkinci deneyde aynı yaş grubundaki 36 kadın aynı eğitim oturumlarında yer aldı ancak toplam 8 hafta kaldı.

Her deneyin başında ve sonunda her bir kadının kilo, kas ve yağ kitlesi ölçüldü.

Ekip, insülin , leptin, amilin, grelin ve YY peptidi dahil iştah hormonu düzeylerini ölçmek için izin verilen kan örnekleri de katılımcılardan alındı . Bu tür hormonlar açlık ve besin alımını etkiler.

Spor salonunda birkaç oturumun bu kilolarını çözmeye yardımcı olacağını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Yeni bir araştırma, kilo vermeye gelince, tek başına egzersiz yapmak, en azından kadınlar için hile yapmanın pek mümkün olmadığının göstergesidir.

Slim N Lift

Dik Durmak Artık Çok Kolay

Birçok insan gün içerisinde eğik oturduğu için dik duramamaktadır. Hatta öyle ki bu durum onları zorlar. Özellik işleri genellikle masa başında olan insanların bu durum sebebi ile dik duramadıkları da görülmüştür. Tüm bu durumların geçmesi için üretilmiş olan dik duruş korsesi ile atık daha iyi bir şekilde durabilmek mümkündür.

Dik Durmak İçin Korseler

Masa başı işlere sahip olanlar, işleri bilgisayar üzerinde olanlar, ağır iş yapanlar, ev işi ile uğraşan bayanlar ya da spor yaparken bel hareketlerinde zorlanma kaydedenler bazen dik olarak oturabilme ya da yürüyebilme konusunda güçlük çekmektedir. Böyle durumlarda insanlar dik duruş korsesi takabilir. Oluşan ağrıları azaltan ve daha dik durmayı ve görünmeyi hedefleyen bu korse ile birçok kişi görünüşünü düzeltebilmektedir. İleriki yaşlarda kamburlaşmanın önüne geçen bu ürün ile bel rahatça kavranır ve kan akışı hızlanır. Bu sayede bölgede oluşan ağrılar ciddi derecede azalır.

Kullanım Şekli

Hem kadınlar hem erkekler dik duruş korsesini kullanabilmektedir. Daha dik durmayı sağlayan bu ürün ile göğüsler önde tutulur. Herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmayan bu ürünü birçok insan güvenle kullanmaktadır. Kıyafetlerin altında da gözükmeyen ve belli olmayan bir ürün olan korseleri, bele giymek ve gereklerini yapmak lazımdır. Böylelikle insanlar hem dik durarak daha iyi görünecektir hem de bel ve sırt ağrılarında ciddi bir azalma kaydedecektir.