Slim N Lift Ürün Görseli

Kas Atrofisi ve Zayıflık ( korsenin etkisi)

Kas Atrofisi ve Zayıflık ( korsenin etkisi)

Kim mükemmel bir bel istemiyor? Ancak, dışarıda bu hedefe ulaşmaya çalışan kişiler var. Unutmayın, ılımlılık, bel egzersizinin başarılı olmasını dilediğinizde çok önemlidir. Bir bel eğitmeni kullanmak kademeli bir süreçtir, bel egzersiz takımınızı giydiğiniz zamanın her geçen gün artması beklenir.

 

Dikkatli olun, eğer bel eğitmeninizi düzenli olarak ve uzun süre giyiyorsanız, kas zayıflığına neden olabilir ve hatta kas atrofisine neden olabilir. Belinizi sağlıksız bir şekilde eğitmek, başka birçok komplikasyonla sonuçlanabilir.

 

korse eğitimi

 

Bir midi bandaj elbiseyle bir kum saati elde edin – Bugün Shop Midi Bandaj Elbiseleri – Tıklayın!

 

Nefes Sorunu

Bir bel eğiticisinin çok sıkı giyileceğini düşünüyorsanız, daha hızlı sonuç verecektir, tekrar düşünün. Bel eğitmeniniz aşırı sıkı olduğunda, diyaframınızı sıkıştırabilir ve daraltacaktır. Etkisi solunum kapasitesinin sizinle beraber sığ nefes almakla sınırlı olmasıdır. Bu nedenle, bel egzersizi sıkıldıktan sonra bile yeterince nefes alabilmeniz için hayati önem taşır. Vücudunuza oksijen eksikliği bayılmaya, baş dönmesi büyülerine ve sağlığınıza başka tehlikelere neden olabilir.

 

Azalan Çekirdek Mukavemeti

Uzun süreler boyunca çok sıkı olan bel eğiticileri giydiğinizde çekirdek gücünüzü düşürebilir. Karın çekirdeği kasları tembel hale gelir, çünkü bel eğiticileri onları desteklemek için çok fazla bağlı kalırlar. Bir bel eğitmeni kullanırken, karın kaslarınızın herhangi bir iş yapmasına gerek yoktur.

 

Bir süre zarfında hareketsiz hale gelir ve kapatılmış gibi davranırlar. Bel eğiticilerinin uzun süreli kullanımı nedeniyle çekirdek gücünün azalması, pelvik taban problemleri, zayıf duruş ve geri sorunların ortaya çıkma olasılığını artırır.

 

Kemikler yeniden şekillendirildi

Sürekli olarak giyilirse, bel eğitmenleri kemiklerinizi yeniden şekillendirebilirler. En küçük bel (15 inç) için Guinness Dünya Rekoru sahibi Catherine Jung’a bir göz atın . Fotoğrafları, günün büyük bölümünde hayatının tamamında korse giyen kemikleri yeniden şekillendirdi.

 

Korse üretimi 1940’lardan beri uzun bir yol kat edilmiş olsa da, yeniden şekillendirilmiş kemik aşırıya götürüldüğünde bir risk oluşturuyor. Kozmetiklerinize karşı çok fazla baskı uygulayan ihtiyatlı olun. Bir bel eğiticisi takarken rahat olmanızı ve sürekli olarak giymeyin.

 

Bel Eğitim Türleri

bel eğitimi

 

Yararları ve dezavantajları değerlendirdikten sonra, sizin için bel egzersizinin işe yarayıp yaramadığını daha güvenli bir şekilde tespit edebilirsiniz. Bir adım atmaya karar verirseniz, bir sonraki adım, ihtiyaçlarınıza, stil zevkinize ve amaçlarınıza uygun bir bel eğiticisi seçmektir.

 

Bugün piyasada Victoria korselerinden modern lateks  versiyonlarına kadar çeşitli bel eğitmenleri bulunmaktadır  . Onları bilmek, seçimle boğulmamasını sağlayacaktır.

 

Avantajları ve dezavantajları ile birlikte en yaygın türlerin bir listesini derledik.

 

Korse Eğitimi

Birisi korseunu sıkıştırdığında aktris derin bir nefes aldığı eski dönem dramalarını hatırlıyor musun? Birçok üretici, bel eğitmenlerinden birkaçına pazarlamak için ‘korse’ kelimesini kullanıyor. Bununla birlikte, uygun bir korse için büyük bir fark var.

 

Gerçek bir korse, giysinin gövdesindeki çelik kemikleme ile sırtta bağcıklar var. Korse, şekillendirme gücünü bu boncuklanma ile türetir – bağcıkların yardımıyla sıkıca bağlayabilirsiniz. Dantelleri sıktığınızda, kaburga kemiği çelik kemik oluşumundan ötürü korse şeklinde kıvrılıyor. Uzun vadede giyilirse, korse eğitimi, vücudunuzun oranlarını değiştirmek için güce sahiptir.

 

Avantajları

Korseler, düzenli olarak giyilirse şiddetli bel zayıflama sonuçlarını istediğinizde en iyi bahsinizdir.

Diğer bel egzersiz programlarından korseler, belini azaltmak için en etkili yöntemdir.

Korse eğitimi dantel ve kemik tutturucu sayesinde anında birkaç inç belinize sıkışabilir.

 

Dezavantajları

Bunlar sıkı oturduğundan onları uzun süre giyemezsiniz. Sadece rahatsız olmakla kalmaz, aynı zamanda bağcıkları çok sıkı bağlarsanız nefes darlığınız olabilir, birçok kadının oksijen eksikliği yüzünden baygın olduğu bilinmektedir.

Yorucu bir görev yaptığınızda veya egzersiz yaparken korseler giyemezsiniz.

Elbiselerinizin altında bir korse takarken, tamamen kesintisiz olmadığını unutmayın. Sıkı bir tişört veya bir elbise giyiyorsanız, bağcikların taslağı görünür olacaktır.

Uzun süre ve üzeri korse eğitimi, sağlığınız için oldukça tehlikeli olabilir. Yukarıyı görmek.

Bir tavsiye listesi – eğer bel eğitimi trendinde yeniyseniz, korseler sizin için en iyi eğitici olmayabilir. Sabırlı olmanız ve bu yaşam biçimine bağlı kalmanız gerekir, ancak o zaman ancak belinizden birkaç santim uzak kalırsınız.

 

Harcamak istemezseniz, özel olarak hazırlanmış bir korse satın alabilirsiniz. Bunlar özellikle sizin için vücudunuzun şekline ve boyutuna göre yapılır ve giymek daha rahattır.

 

Bel Cinchers

Bel treninin en ünlüleri eğitim için bel cinchers kullanın. Bel cinchers korselere benziyor, ancak bağcıklar yerine kanca ve göz kapakları var. Bu kancalar yardımıyla sıkılığı ayarlayın.

 

Bel cinchers, onları yapmak için kullanılan kumaşa bağlı olarak iki tiptir.

 

Lateks bel cinchers – Eğer bel eğitiminde yeniyseniz, latex cinchers sizin için mükemmel. Bunlar, ‘acemi korseler’ olarak bilinirler çünkü lateks yapılır ve yapısında çok az veya hiç kemikleyici olmazlar. Onların esnekliği onları evde egzersiz yapma veya spor salonunda egzersiz yapmak için ideal kılar. Dezavantajı, malzemenin nefes almaz olması ve kolayca kırışmasıdır.

Kumaş bel çırçakları – Lateks versiyonundan biraz daha esnek ve daha katıdır, ancak kumaş cildinizin nefes almasını kolaylaştırır. Bu cincher türleri, eğrilerini daha iyi tanımlamanıza ve vücut duruşunuzu sertliklerinden dolayı iyileştirmenize yardımcı olur.

Cincher’lar ve korseler birbirine benziyor ve her ikisi de belini hemen düşürüyor, aralarında kritik farklılıklar var. Cinchers korselerden daha az kısıtlayıcıdır – Cincher vücudunuzu sıkıştırırken, hareket edemediğiniz ölçüde bunu yapmaz.

 

Bir diğer hayati fark ise bağlama yapısıdır. Çökeltilerin daha az çelik kolonu olabilir ya da hiç kemik çıkarmaz. Bazıları plastikten yapılmış esnek bir kolon olan esnek kemik yapımı kullanır.

 

Korseler gibi, bel cincher’ların da kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

 

Avantajları

Giysilerinizin altında pürüzsüzce giyebileceğiniz bel eğitmenleri ararken, bel davulcuları en iyi bahsinizdir.

Korselerden daha esnek oldukları için bunları daha uzun süre giyebilirsiniz. Aslında, biraz daha terlemenize yardımcı olması için antrenmanlarınız sırasında bel cinchers giyebilirsiniz.

Bel cinch’lar belini içeri sokarlar ve vücudunuzu korse kadar kısıtlayıcı olmadan şekillendirirler.

Daha az kemik tutma, bel davlumbazlarının daha rahat giyinmesini sağlar.

 

Dezavantajları

Bel cinchers’in karnınızdaki yağları azalttığı doğru olsa da, korseler gibi mükemmel sonuçlar vermezler. Vücudunuza mükemmel bir şekil verirler, ancak bir korsein yaptığı aşırı kum saati şekli yoktur.

Son olarak, bir uyarı, lütfen cincher’i çok sıkı ve aşırı uzun süre giymeye çalışmayın; bu, iyiden daha fazla zarar verebilir.

 

Bel Düzelticiler

Bel düzelticiler belinizi eğitmez ve vücudunuzu şekillendirir. Bunun yerine, çekirdek sıcaklığınızı arttırarak karnınızdaki yağları yakarlar . Sıcaklık arttıkça, vücudunuz kaloriyi daha hızlı yakıyor – bu yüzden vücudunuzu azaltmanın daha sağlıklı bir yolu olarak düşünün.

 

Bel düzelticiler egzersizler ve egzersizler için iyi çalışır. Esnek malzeme yapısı (neopren gibi malzemeler), hareket aralığını kısıtlamaz. Ek bir fayda olarak, bu düzelticiler, terlemeyi teşvik ederek belinizde ve çevresinde su ağırlığı ve istenmeyen toksinler kurtardı.

 

Avantajları

Bel kırpıcıları, diğer bel eğitmenlerine göre daha dayanıklı ve daha ucuzdur.

Belinizdeki yağları doğal olarak yakarak belinizi azaltmak istiyorsanız bunlar mükemmel.

Yorucu bir etkinlik veya egzersiz yaptığınızda geri destek sağlıyorlar.

Bel kırpma makinesinde kemik kesici olmadığı için kısıtlayıcı değildirler. Aslında, bunlar giymek inanılmaz derecede rahattır.

Egzersiz yaparken çok terliyorsun. Bir bel düzeltici giydiğinizde, vücudunuzun çekirdek sıcaklığı artar ve tıpkı bir saunada olduğu gibi terleme son bulacaksınız.

 

Dezavantajları

Bel cinchers’ın aksine, bel kesiciler kesintisiz değildir. Onları sıkı elbiseler veya tişörtlerle giyerseniz, görünür olurlar.

Birincil hedefiniz kum saati bir vücutsa, o zaman bel kesiciler sizin için değildir. Vücudunuzu direkt olarak şekillendirmiyorlar, ancak karnın yağ yakmasına ve belini doğal olarak azaltmalarına yardımcı oluyorlar.

Bununla birlikte, korselerle birleştirdiğinizde mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Günlük giyim için egzersiz yaparken ve korse kullanırken bir bel düzeltici giyin.

Bir bel düzeltici kullanırken terleyeceğinizi unutmayın. Cildiniz hassassa, döküntü veya diğer tahriş formları geliştirebilirsiniz.

Eğitmenler farklı amaçlarla çalışırlar. Böylece, eğitim ihtiyaçlarınızın hepsini saklamanız gerekmez. Lateks bel cincher ile başlayın ve vücudunuz antremana alıştığında korselere geçin.

 

En etkili bel eğitimi yöntemi, birbirinden bağımsız olmayan tüm farklı türlerin bir kombinasyonunu kullanmak olabilir. Hepsinden fazlasını elde edin ve her zaman açgözlülük etmiş olduğunuz kum saati şeklini elde edin!

 

Bel egzersizcilerinin kum saati elde etmenize yardımcı olabileceğini unutmayın; Bununla birlikte, sağlığınızı etkileyebilecek çok sayıda dezavantaja sahiptirler. Bel eğitmenleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin için doğru olup olmadığını keşfetmek için birincil bakım doktorunuza danışın.

 

Yani bel eğitmenleri de çalışıyor mu?

Kanıtı tayin edilmiş hiçbir klinik araştırma, bel alanınızı azaltmanıza yardımcı olan bel eğitmenlerini desteklemez. Ancak şöhretlerden oldukça fazla ifade var.

 

Genel olarak, dengeli bir diyet olduğuna ve bel boyutunu daha doğal bir şekilde hedefleyen düzenli egzersiz rutinlerinin daha küçük bir bel ve figür elde etmenin en iyi yol olduğuna inanıyoruz.

 

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )