Slim N Lift Ürün Görseli

Korse Çıktıklarında Vücudunuz Normale Dönüyor mu?

Korse çıktıklarında vücudunuz normale dönüyor mu?

 

Korse, beli azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmek için tasarlanmış, çelik kemikli, sert bir giysi. Yüzyıllardır giyilen korseler, sırt ve gövde için yapısal ve destek sağlar. Korse düzenli olarak uzun süre giyilirse, vücudundaki değişiklikler daha dramatik ve kalıcı hale gelebilir; Ancak, kalıcı olmazlar. Korse kullananların çoğu, onları özel günler için bazen takacak ve vücutlarının normal şekline derhal geri döndüklerini bulacaktır. Daha sık aşınma ile vücudun şekli geçici olarak değişebilir.

 

 

Korseler ve Vücudunuz

Korseyi ne sıklıkta giydiğinize bakılmaksızın, vücudunuzdaki en azından geçici olarak bazı şeyleri değiştirebilir. Korseler, iç organları kayar ve sıkıştırır. Karın sıkışması sıklıkla daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Korse kesimine ve göğüs kafesinin daralmasına bağlı olarak solunum rahatsızlığı yaşayabilirsiniz. Duruşunuzu düzeltir, ancak süreçte sırt ya da karın kaslarınızdan çaba sarf etmenize gerek yoktur, bu da potansiyel zayıflığa neden olur. Önemli ölçüde bel azaltmak için genellikle 4 inçten fazla bir korse giyiyorsanız, bu belirtiler daha belirgindir.

 

 

 

Ara sıra Giyim

Korse kaldırırsanız, bazen bir korse giyerseniz belinizi 2 ila 4 inç seviyesine indirirseniz, şekil aynı anda normal şekline dönecektir. Korse giydiğinizde şekil ve destek sağlar, ancak vücudunuzu kalıcı bir şekilde değiştirmez. Bazen aşınma için, korseunuzu rahat ve rahat bir şekilde bağlamayı unutmayın ve rahatsızlık hissederseniz çıkarın. Korse iken hareket etmeniz veya fiziksel aktivite yürütmeniz gerekiyorsa, dümdansa daha az oturun.

 

Düzenli Giyim

Sık sık veya sürekli bir korse giyerseniz, vücudunuzun şeklindeki değişiklikleri fark edebilirsiniz. Bazı kadınlar kilo kaybını veya doğumdan iyileşmeyi desteklemek için korseler takarlar. Korse yapılmadığında, düzenli egzersiz, düzenli aşınma nedeniyle sırtınızın ve karın kaslarının zayıflamasını önlemeye yardımcı olabilir. Sindirim güçlükleri biraz yaygındır, jinekolog Sara Gottfriend, ancak korse olmadan gevşek bir bağcık veya dinlenme süresi ile çözüm bulacaktır. Ann Beaumont’a göre korse, sürekli giyilirse göğüs kafesinin şeklini değiştirebilir.

 

kalıcılık

Sürekli bir korse giyseniz bile, vücudunuzdaki değişiklikler genellikle kalıcı değildir. Ara sıra giyenlere veya korse kaldıklarında kısa süre korsesi kaldı, korse çıkarıldığında fiziksel değişiklikler tersine çevrildi. Daha uzun koridor kullanan kişiler birkaç yıl boyunca fiziksel değişiklikler gösterebilir ancak bu değişiklikler sonunda tersine dönecektir. Bazı bireyler, aşırı derecede corseting başlarlarsa, kaburga kalıcı bir deformite yaşayabilir; Bununla birlikte, 19. yüzyıldaki fotoğraflar, gençken sıkıca korsan olan kadınların doğumdan sonra tipik olgun figürleri olduğunu önermektedir.

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )