Slim N Lift Ürün Görseli

Maca Tozu Nedir, Nasıl Kullanılır

Maça Tozu Nedir?

Ülkemiz gibi dünya genelinde de en çok tüketilen içeceklerin başında çay gelir. Bununla birlikte siyah çayın yanında yeşil çay, bitki çayları ve Maça tozu olarak da bilinen, toz haline getirilmiş Matcha çayı da yoğun olarak tüketilir. Yeşil çay, içeriğinde bulunan bileşenler nedeniyle, siyah çaya göre daha faydalı etkilere sahip bir çay olarak tıbbi amaçlarla da kullanılır. Ancak Matcha çayı, yeşil çaya göre de çok daha fazla faydalı etkilere sahip bir çay türüdür. Çayların normal demlenme şekillerinde, demlendikten sonra suya karışan mineral ve vitaminlere göre, toz haline getirilmiş ve su içerisinde tamamen çözünen bir çay türü olan Matcha çayı, sahip olduğu magnezyum, selenyum, çinko, krom gibi minerallerin, yüksek C Vitamininin ve yüksek klorofillerinin suda tamamen çözünmesine neden olur. Bu sebeple tüm çaylar içerisinde sağlığımıza en yararlı çay haline gelir.

Maça Tozu Nasıl Kullanılır?

Maça tozu dondurma, atıştırmalıklar, çeşitli kurabiyeler de karışım olarak da kullanılmakla beraber, en yaygın kullanım şekli çayının hazırlanması şeklindedir. Matcha çayı sadece sıcak suyun içerisine karıştırılıp, eritilmesi suretiyle, hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanır. Demlik veya fincan içerisinde istenildiği şekilde hazırlanabilir.

Maça Tozu Nasıl Kullanılır?

Çayının hazırlanarak, her gün iki fincan olarak düzenli şekilde tüketilmesi, metabolizmamızın hızlanmasına yardımcı olur ve bu sayede, vücudumuzda birikmiş olan yağların eritilmesini sağlar. Aynı zamanda bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve vücudumuzda birikmiş toksinlerin, ödemlerin hızlı bir şekilde vücudumuzdan atılmasını sağlar. Sindirim sistemimizin daha düzenli çalışmasını sağlar.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )