Slim N Lift Ürün Görseli

ŞOK DİYETLER FAYDALI MI?

 

            Şok Diyetlerin çoğu insan vücudunu olumsuz etkilemektedir. Haftada 7 – 8 kilo verdiren diyetler vücudumuz için zararlıdır. Çünkü bu diyetler yağ oranını etkilemez tamamen vücudumuzda bulunan kas ve suları yok etmektedir. Durum böle olunca da bu diyetler vücudumuzun bağışıklık sistemini bozabilir.

Diyet dediğin yavaş ve kontrollü yapılmalı ki kalıcı olsun. Kontrollü diyetin amacı vücudumuzun dengesi bozulmadan az yemeye yavaş yavaş alıştırmaktır. Ama bilinçsizce yaptığımız şok diyetler vücudumuzun dengesini bozabilir ve bununla birlikte verdiğimiz kilonun iki katını almamızı sağlayabilir. Ayrıca bu aldığımız kiloları düzenli diyetle daha uzun zamanda veririz. Çünkü bu sefer başladığımız kontrollü diyette önce vücudumuzdan kaybettiğimiz kasları onarmalıyız.

Kilo kaybetme uğruna giriştiğimiz bazı şok diyetler sindirim ve sinir sistemi üzerinde bozukluklara neden olabilir ve bunun sonucu olarak da sağlık sorunlarıyla karşı karşıya gelebiliriz.

Çoğu şok diyetin içinde protein, mineral ve vitaminlerinde bulunmamasıyla günlük enerji ihtiyacını alamayabiliriz. Bu yüzden de vücudumuzda uykusuzluk, halsizlik ve yorgunluk hisleri ortaya çıkabilir.

Kısacası bazı şok diyetler anlık kilo kayıplarıdır. Başlamaktansa hiç başlamamak daha iyidir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )